Artykuły

Szkoła rysowania RA – nauka rysowania do egzaminów wstępnych na WAPP i UAP oraz zajęcia plastyczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

RA Szkoła Rysunku Poznań i nasze początki

Nasza przygoda ze Szkoła Rysunku Poznań rozpoczęła się 25 sierpnia 2009 roku, czyli ponad trzynaście lat temu! Wtedy, podczas pierwszych zajęć rysunkowych przeprowadzonych przez Sylwię, nikt nie myślał co będzie później i do czego te pierwsze warsztaty rysunku nas zaprowadzą. Dla Sylwii miała to być odskocznia, która pozwoli utrzymywać kontakt z rysunkiem, a w ten sposób spełniać Jej wielką pasję. Zaangażowanie w proces nauka rysunku i wrażliwość przyszłego architekta pozwoliły uzyskiwać naszym uczniom doskonałe wyniki na egzaminach wstępnych na WAPP. Prowadzony przez Sylwię kurs rysunku prawdopodobnie pozostałyby małymi korepetycje z rysunku, gdyby nie wizja i pomysły Janka na rozwój szkoła rysowania i malarstwa z prawdziwego zdarzenia. Była to wizja, w której oprócz nauki rysunku, uczy się architektury i sztuki w nowy – współczesny sposób.

Skuteczność na egzaminach rysunkowych WAPP dodawała nam skrzydeł

100-procentowa skuteczność na egzaminach WAPP, a wkrótce także na egzaminach rysunkowych i malarskich na UAP i na innych uczelniach dodawała nam wiatru w żagle. Realizowaliśmy kolejne ambitne plany Pracowni, a sukcesy nakręcały nas do kolejnych kroków. Do naszej oferty wprowadziliśmy warsztaty dla dzieci, następnie zajęcia plastyczne dla młodzieży i warsztaty plastyczne dla dorosłych, a niedługo później także zajęcia dla seniorów. W RA realizujemy sezonowo kursy digital painting, concept art i kursy malarstwa, a także organizujemy ArchiTripy do najciekawszych miast w Europie, liczne wystawy i plener rysunkowy. Wypracowany i wciąż ulepszany autorski program zajęcia plastyczne pozwala naszym uczniom zdobywać najwyższe szczyty i osiągać swoje cele. Obecnie nasi absolwenci studiują na najlepszych uczelniach artystycznych w Polsce i na świecie.

Fundamentem RA jest zgrana kadra nauczycieli i asystentów

RysunekArchitektura Pracownia Rysunku, Malarstwa i Architektury. Fundamentem RA jest zgrany zespół ludzi – tutaj realizujemy się twórczo, ponieważ rysunek i wszelkie inne techniki plastyczne są dla nas pasją, którą możemy się dzielić. RA tworzymy z myślą o nauczeniu Cię rysunku, jak i innych umiejętności twórczych, w taki sposób, abyś czerpał z nich radość i dumę. W RA łączymy tradycyjne techniki edukacyjne z nowoczesnością. Dla Ciebie stworzyliśmy autorski plan nauczania, zoptymalizowany pod kątem teorii i praktyki.

W Szkole Rysunku RA zdobędziesz wiedzę i umiejętności w doskonałych warunkach warsztatowych, które pozwolą Ci na dalszy rozwój i osiągnięcie wyznaczonego celu

Specjalizujemy się w Kursach Przygotowawczych do egzaminów wstępnych na studia. Cechuje nas skuteczność w nauczaniu rysunku i malarstwa. Zdecydowana większość absolwentów RA jest dziś studentami wybranych przez siebie uczelni w kraju i za granicą. Dla artystycznych dusz, które chcą rysować, malować oraz spędzić czas w doskonałej atmosferze przewidzieliśmy Warsztaty Hobbystyczne.

Nasza Pracownia mieści się w samym centrum Poznania, przy pełnym gwaru, handlowym deptaku przy ul. Półwiejskiej 23, kilka kroków od Starego Rynku i Starego Browaru. Miejsce to stanowi świetny adres Pracowni. Nasza szkoła dysponuje czterema przestronnymi i specjali- stycznie wyposażonymi pracowniami dydaktycznymi: Pracownią Rysunku, Pracownią Malarską, Pracownią Warsztatową. Pracownia RA to nie tylko kursy rysunku, ale również aktywnie działające biuro architektoniczne, które mieści się w naszej Pracowni Architektury. Klimat Pracowni położonej w centrum miasta tworzą doskonałe warunki do nauki, jak i atmosfery pracowni ambitnej i twórczej.

W 2012 r. otrzymaliśmy wyróżnienie, jakim jest współfinansowanie naszego projektu ze środków Unii Europejskiej. Od lat przygotowywany plan, został zrealizowany. Nasza Pracownia została wyposażona w najnowocześniejszy sprzęt elektroniczny, pozwalający na prowadzenie interaktywnych kursów rysunku na światowym poziomie. Pomieszczenia posiadają specja- listycznie zaprojektowane oświetlenie odpowiadające PN dla pracowni plastycznych. Doświadczenie w pracy z uczniami, w powiązaniu z nowoczesnymi technologiami, jakie stosujemy, pozwalają osiągać doskonałe efekty twórcze i świetne noty na egzaminach wstepnych.

Nasza szkoła rysunku zapewni Ci indywidualne podejście

W nauce rysunku i malarstwa zwracamy uwagę na indywidualne podejście do uczestnika oraz zachowanie oryginalności i indywidualnych cech warsztatu każdej osoby. Jednocześnie przywiązujemy uwagę do przygotowania kandydata w dziedzinie kompozycji oraz rozwijaniu zainteresowania sztuką i architekturą.

Podczas zajęć, każdy uczeń otrzymuje szeroką wiedzę ze sztuki i warsztatu, jaki potrzebny będzie mu podczas egzaminów wstępnych oraz później na studiach.

Każde zajęcia to część spójnego i sprawdzonego programu nauczania, bogatego w odwołania do wszystkich dziedzin sztuki. Każdy uczeń otrzymuje podczas zajęć specjalnie przygotowane, dydaktyczne materiały pomocnicze.  Ich rozbudowana forma służy również jako pomoc naukowa podczas lekcji. Materiały opracowane w syntetyczny i czytelny sposób, pomagają w zrozumieniu tematów, technik rysunku i malarstwa oraz zasad kompozycji.

W RA przywiazujemy dużą wagę do rysunku z natury. Program kursów został tak przemyślany, aby uczniowie mieli możliwie największą liczbę zajęć w plenerze. Ważną częścią kursu są plenery rysunkowo-architektoniczne tzw. ArchiTripy, których celem jest poznawania architektury współczesnej w całej Europie. Z naszymi uczniami byliśmy już m.in. w Berlinie, Gdańsku, Warszawie, Barcelonie.

Szkoła Rysunku RA aktywnie uczestniczy w życiu społecznym. Bierzemy udział w licznych działaniach poza murami RA, propagując kulturę i sztukę. Organizujemy wykłady popularyzujące architekturę w szkołach średnich. Wspieramy, intelektualnie, ale również finansowo, lokalne inicjatywy.

Wybierz najlepiej dopasowane zajęcia plastyczne do swoich potrzeb: