Artykuły

Który kurs RA wybrać: Kurs Rysunku czy Kurs Rysunku i Malarstwa, Roczny czy 2-letni? Mamy najlepiej dopasowane kursy do Twoich potrzeb! :D

Cześć, witaj w RysunekArchitektura!
Rysunek nauka

Szukasz kursu rysunku przygotowującego do egzaminów wstępnych dla siebie lub dla swoich bliskich? Doskonale trafiłeś! W tym artykule przedstawiamy nasze Regularne Kursy Przygotowawcze RA do egzaminów wstępnych na studia w kraju i zagranicą. Zajęcia regularne to całoroczne kursy rysunku i malarstwa, nauka rysowania odbywająca się raz w tygodniu regularnie od września do czerwca. W naszej szkole rysunku RA posiadamy najlepiej dopasowane kursy rysunku i malarstwa oraz kursy kierunkowe w tym między innymi z projektowania, architektury, budowy makiet i modeli przestrzennych, tworzenia animacji, projektowania grafiki, rzeźby itp. Nasze Kursy Przygotowawcze podzieliliśmy w taki sposób, żeby Twój program nauki rysunku był optymalny i dostosowany do Twojego celu. Każdy kurs rysunku i malarstwa RA to olbrzymia dawka wiedzy i praktyki. Każda lekcja rysunku to nowe i wciąż pogłębiane doświadczenia rysunkowe, malarskie, projektowe, które zaowocują świetnym wynikiem na koniec!

Podstawowe różnice w egzaminach wstępnych na studia

Rekrutacja na studia na takie kierunki jak Architektura, Architektura Wnętrz, Architektura Krajobrazu, Scenografia, Animacja, Grafika, Wzornictwo, Malarstwo, Rzeźba, Edukacja Artystyczna, Design Krajobrazu, Projektowanie Mebla… zarówno na uczelniach artystycznych (Akademia Sztuk Pięknych / Uniwersytet Artystyczny) jak i na uczelniach technicznych (Politechnika) w głównej mierze opiera się na praktycznym egzaminie wstępnym, stąd tak ważna jest dla Ciebie nauka rysowania. Egzaminy wstępne na studia w Polsce odbywają się zazwyczaj w terminach od połowy czerwca do początku lipca. Egzaminy wstępne opierają się głównie na zadaniach rysunkowych (szczególnie na architekturze na politechnikach) albo rysunkowych, malarskich i kierunkowych (szczególnie na uczelniach artystycznych). Na uczelniach zagranicą rekrutacja odbywa się zwykle wcześniej np. w marcu i egzaminy przeprowadzane są zwykle w formie przedstawienia portfolio wykonanych prac rysunkowych, malarskich lub innych, rzadziej w oparciu o rysunkowy lub projektowy egzamin praktyczny na miejscu. Do takich właśnie egzaminów wstępnych na studia przygotowuje nasza szkoła artystyczna RA!

Kursy Przygotowawcze RA

Nasze Kursy Przygotowawcze podzieliliśmy w zależności od czasu jaki pozostał Ci do Twojej rekrutacji na studia oraz od tego na jaki kierunek/uczelnię chcesz kandydować. Dzięki odpowiedzi na te podstawowe pytania, możemy przedstawić Ci ofertę najlepiej dopasowanych zajęć rysunku i malarstwa w naszej szkole rysunku! Nasze kursy nazywają się odpowiednio: Roczny Kurs… i 2-letni Kurs… oraz …Kurs Rysunku i …Kurs Rysunku i Malarstwa. Tak! Nazwy naszych kursów odpowiednio informują: jak długo trwa kurs oraz na jaką uczelnię Cię przygotuje. Przeczytaj który kurs rysunku poznań RA wybrać, żeby idealnie odpowiadał na Twoje potrzeby!

Roczny Kurs Rysunku RA
nauka rysowania

Roczny Kurs Rysunku wybierz jeśli do egzaminu na studia pozostał Ci niespełna rok (czyli 10 miesięcy jeśli kurs rozpoczynasz we wrześniu, albo mniej jeśli kurs rozpoczynasz w roku szkolnym), a Twoim celem są studia na uczelniach technicznych (politechnika) lub inne uczelnie/kierunki wymagających od swoich kandydatów umiejętności rysunku.

Roczny Kurs Rysunku to nauka rysowania przygotowująca do egzaminów rysunkowych na wydziały architektury, architektury krajobrazu, architektury wnętrz oraz na inne kierunki z wymaganym egzaminem z rysunku, na uczelnie techniczne w kraju i zagranicą. Nasz kurs rysowania, nauka rysunku opiera się na sprawdzonym i optymalnym programie zajęć poruszającym wszystkie najważniejsze tematy rysunkowe i kompozycyjne, jak również dotyczące anatomii człowieka oraz architektury.

rysunek-praca-ucznia-143

2-letni Kurs Rysunku RA
rysunek nauka

2-letni Kurs Rysunku wybierz jeśli do egzaminu na studia pozostał Ci ponad rok (ponad 10 miesięcy nauki), a Twoim celem są studia na uczelniach technicznych (politechnika) lub inne uczelnie/kierunki wymagających od swoich kandydatów umiejętności rysunku.

2-letni Kurs Rysunku gruntownie przygotowuje do egzaminów rysunkowych na wydziały architektury, architektury krajobrazu, architektury wnętrz oraz na inne kierunki ze wstępnym egzaminem rysunkowym w kraju i zagranicą. Rozbudowany program nauki rysowania, trwający odpowiednio do czasu jaki pozostał do Twojego egzaminu przez 20, 30 lub 40 miesięcy (lub krócej, w zależności od terminu rozpoczęcia zajęć danej grupy), pozwala na doskonałe przygotowanie do egzaminu oraz studiów. Podczas nauki rysowania uczymy zagadnień z perspektywy linearnej, podstaw geometrii wykreślnej, wyobraźni, martwej natury, studium postaci i architektury. Główną techniką rysunkową jest ołówek, ale zainteresowani mogą poznać również inne techniki: cienkopis, flamaster, węgiel, akwarelę, które na wybranych uczelniach w Polsce mogą być wykorzystywane na egzaminach wstępnych.

rysunek-praca-ucznia-136

Roczny Kurs Rysunku i Malarstwa RA
nauka rysowania i malarstwa

Roczny Kurs Rysunku i Malarstwa wybierz jeśli do egzaminu na studia pozostał Ci niespełna rok (czyli 10 miesięcy jeśli kurs rozpoczynasz we wrześniu, albo mniej jeśli kurs rozpoczynasz w roku szkolnym), a Twoim celem są studia na uczelniach artystycznych (Akademia Sztuk Pięknych / Uniwersytet Artystyczny) lub inne uczelnie/kierunki wymagających od swoich kandydatów umiejętności rysunkowych, malarskich, realizacji tematów kierunkowych.

Roczny Kurs Rysunku i Malarstwa przygotowuje do rysunkowych i malarskich egzaminów na wszystkie kierunki uczelni artystycznych w kraju i zagranicą. Program nauki rysowania i malowania porusza najważniejsze tematy z rysunku, malarstwa, kompozycji, anatomii, a także tematy kierunkowe takie jak: budowa makiet, modeli przestrzennych, projektowania graficznego, tworzenia animacji, rysunku projektowego itd. Nauka rysunku i malarstwa została opracowana z myślą o uczniach, przygotowujących się do egzaminów z wymaganą umiejętnością pracy różnymi technikami rysunkowo-malarskimi na formacie 100x70cm.

praca malarska - martwa natura

2-letni Kurs Rysunku i Malarstwa RA
rysunek i malarstwo nauka

2-letni Kurs Rysunku i Malarstwa wybierz jeśli do egzaminu na studia pozostał Ci ponad rok (ponad 10 miesięcy nauki), a Twoim celem są studia na uczelniach artystycznych (Akademia Sztuk Pięknych / Uniwersytet Artystyczny) lub inne uczelnie/kierunki wymagających od swoich kandydatów umiejętności rysunkowych, malarskich, realizacji tematów kierunkowych.

2-letni Kurs Rysunku i Malarstwa przygotowuje do rysunkowych i malarskich egzaminów na wszystkie kierunki uczelni artystycznych w kraju i zagranicą. Program kursu porusza szeroko tematy z rysunku, malarstwa, kompozycji, anatomii , a także tematy kierunkowe takie jak: budowa makiet, modeli przestrzennych, projektowania graficznego, tworzenia animacji, rysunku projektowego itd. Rozbudowany program nauczania, trwający odpowiednio do czasu jaki pozostał do Twojego egzaminu przez 20 lub 30 miesięcy (lub krócej, w zależności od terminu rozpoczęcia zajęć danej grupy), pozwala na doskonałe przygotowanie do egzaminu oraz studiów.

rysunek-praca-ucznia-155

 

Dołącz do RA. Nauczymy Cię rysować i malować!

szkoła rysunku | szkoła rysowania | kurs rysowania | kurs rysunku | kurs malarstwa | szkoła artystyczna poznań | nauka rysunku | nauka rysowania | kurs do egzaminu | rysunek nauka