Artykuły

/

To my nauczymy Cię rysować i malować!

kadra RysunekArchitektura 2019-2020

kadra RysunekArchitektura 2019-2020

Sylwia Ciechanowska

mgr inż. architekt | absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Poznańskiej

Rysunek to jej codzienność, to podstawowe narzędzie pracy architekta. Świetnie rysuje, a wieloletnie doświadczenie sprawia, że potrafi z sercem i niespotykanym zaangażowaniem nauczyć każdego tej umiejętności. Nie ma takiej chwili, miejsca czy myśli, której rysunkowo by nie zanotowała. Każdy jej szkic to wypowiedź, a rysunek to opowieść. Jest tytanem pracy, uwielbia pracę z ludźmi i to im poświęca swój talent. To dlatego w 2009 r. podjęła decyzję o założeniu Pracowni RysunekArchitektura. W RA jest nauczycielem i szefem.

Jan Ciechanowski

mgr inż. architekt | absolwent Wydziału Architektury Politechniki Poznańskiej

Architekt, dla którego rysunek, obok makiet w skali, jest jednym z najważniejszych etapów powstawania projektu architektonicznego. Szkic, zanotowana kreską myśl, dobrze przekazany rysunkowo pomysł to jego cel w nauce rysunku. Nie uda się bez wrażliwości, zauważania ulotnego, odnajdywania równowagi, czego uczy i wymaga zarówno w RA jak i na Wydziale Architektury Politechniki Poznańskiej, gdzie prowadzi zajęcia z Podstaw Projektowania Architektonicznego. W RA jest nauczycielem i drugim szefem.

Wojciech Hildebrandt

mgr inż. architekt | absolwent Wydziału Architektury Politechniki Poznańskiej

Ma największe w Wielkopolsce doświadczenie w przygotowywaniu na studia z rysunku i malarstwa. Prowadził zajęcia na architekturze, architekturze wnętrz i architekturze krajobrazu na Politechnice, Uniwersytecie Artystycznym i Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. Publikuje teksty o architekturze i sztuce na portalu Kultura u Podstaw prowadząc blog Mieszkanie Dom Miasto. Z pasją rysuje, maluje, fotografuje. W RA przekazuje praktyczną wiedzę jak to robić, tym którzy dopiero zaczynają swoją przygodę ze sztuką. W RA jest nauczycielem.

Patrycja Kowal

artysta plastyk | absolwentka Wydziału Malarstwa i Rysunku Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu

Energią, uśmiechem i optymizmem – tym powita Cię na warsztatach artystycznych. Jest niezwykle utalentowaną i twórczą malarką, której dzieła hipnotyzują dbałością o detal. Wspaniała twórczość artystyczna jest wynikiem jej wrażliwości i pracowitości. Najpierw ukończyła Szkołę Muzyczną, następnie Architekturę Wnętrz, a później Malarstwo i Rysunek. Podyplomowo ukończyła Studium Pedagogiczne UAP, a to wszystko z pasji do dzielenia się z innymi swoją wiedzą i umiejętnościami. W RA jest nauczycielem warsztatów artystycznych dla dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów.

Marlena Kucharska

mgr inż. architekt | absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Poznańskiej

Jej domeną są pracowitość i systematyczność, dlatego w RA czuwa, by wszystko było na swoim miejscu. Jest jedną z pierwszych absolwentek RA, a obecnie doświadczonym architektem. Jeśli właśnie nie pracuje nad nową koncepcją architektoniczną albo projektem budowlanym RA, to na pewno pomaga uczniom dostać się na wymarzone studia. Z troską i poświęceniem przekazuje swoją pasję i umiejętności do projektowania i rysunku. W RA jest architektem, administratorem i nauczycielem.

Vladimir Saveniuk

artysta plastyk | absolwent Wydziału Grafiki Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu

Zajmuje się profesjonalnie rysunkiem, malarstwem oraz grafiką 2D i 3D. Interesuje go przede wszystkim rysunek anatomiczny człowieka oraz związane z nim “projektowanie postaci”. Rysunek klasyczny zgłębiał najpierw w szkołach na Ukrainie, a następnie na UAP. Dlatego teraz po mistrzowsku może poświęcić się nowemu medium  – digital painting. Wie, że przy systematycznej pracy i sprawdzonemu programowi edukacji RA, talent nie ma znaczenia – każdy może świetnie rysować i malować. W RA jest asystentem nauczyciela.

Wiktoria Trojanowska

studentka Wydziału Architektury Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu

Człowiek orkiestra – studiuje architekturę, gra na fortepianie, tańczy tańce narodowe, prowadzi zajęcia z rytmiki, daje koncerty edukacyjne na całym świecie, a wszystkie swoje artystyczne doświadczenia wykorzystuje jako asystentka RA. Uwielbia pracę z ludźmi, szybko nawiązuje dobry kontakt z uczniami, tym bardziej, że nie tak dawno w RA nim była. Jako muzyk posiada wyjątkową wrażliwość, którą przekłada na rysunek, malarstwo i inne działania plastyczne. Jej ulubionym tematem są architektura i postać, w których uwagę zwraca na detal, pomysł i kompozycję. W RA jest asystentką nauczyciela.

Marta Ruselik

studentka Wydziału Architektury Politechniki Poznańskiej

Wyróżniająca się absolwentka RA i studentka architektury, która bez wytchnienia zgłebia tajniki sztuki rysunku. Rozumie zależność pomiędzy swobodnym posługiwaniem się rysunkiem, a przyszłym projektowaniem architektonicznym. W prostoscie widzi piękno, dlatego w RA zawsze stara się znaleźć prosty i zrozumiały sposób dla wytłumaczenia skomplikowanego. Jest najszczerzej uśmiechniętym człowiekiem na świecie, co w połączeniu z wielkimi umiejętnościami, daje zadzwiwiające efekty. W RA jest asystetką nauczyciela.