Artykuły

Dlaczego warto wybrać kurs rysunku i malarstwa RA? Szkoła rysunku Poznań

Krótka historia Szkoły Rysunku i Malarstwa RA

Rysunku i malarstwa w RA uczymy już czternasty rok szkolny. W tym czasie przez nasz kurs rysunku i malarstwa – szkołę rysunku przewinęły się setki uczniów, a nasi absolwenci są architektami, designerami, malarzami, grafikami…

Na początku, czyli w wakacje 2009 roku, Sylwia zdecydowała, że chce „wrócić” do swojej pasji, że chce kultywować i rozwijać swoje rysunkowe umiejętności. Na studiach architektury, rysunku było Jej po prostu za mało…  Sylwia zdecydowała, że sposobem na regularne rysowanie będzie udzielanie korepetycji z rysunku, takich podczas których będzie przygotowywała kandydatów do egzaminu wstępnego na architekturę. W zamyśle nic wielkiego, taki sposób na regularne ćwiczenia.

Zaczęło się od zajęć z Asią – była pierwszą uczennicą Sylwii. Szybko okazało się że Asia robi super postępy, nauka rysowania przynosi efekty, a wraz z nimi rośnie zaangażowanie świeżo upieczonej nauczycielki. Z czasem uczniów było coraz więcej – szczera, uczciwa i profesjonalna opieka nad kandydatami na architekturę – zdobywała coraz większe uznanie. Ludzie polecali sobie zajęcia u „Pani Architekt Sylwii Golińskiej” [obecnie Ciechanowskiej]. Współczesne podejście przy zachowaniu tradycyjnych wartości już wtedy wyróżniało się spośród innych korepetytorów i nauczycieli uczących rysunku.

Kiedy RA Sylwia nazywała jeszcze „lekcjami rysunku” do pomocy przy prowadzeniu zajęć poprosiła mnie – Janka. Oboje kończyliśmy wtedy architekturę na Politechnice Poznańskiej. Współpracowaliśmy już przy wielu projektach studenckich, projektowaliśmy aranżacje do wydarzeń PP, razem broniliśmy swojej wspólnej pracy magisterskiej, a po studiach razem projektowaliśmy dla jednego z poznańskich biur architektonicznych. Od zawsze doskonale się rozumieliśmy i chcieliśmy razem spełnić swoje nowe marzenie: było nim stworzenie takiej szkoły rysunku w jakiej sami marzylibyśmy się uczyć. Dziś możemy powiedzieć, że się udało!

RysunekArchitektura_nauczyciele-2021-d

Osiągnij wyznaczony cel – naucz się rysować i malować

Kursy przygotowawcze do egzaminów wstępnych na studia i Warsztaty hobbystyczne dla artystycznych dusz od początku miały dawać naszym uczniom wiedzę i umiejętności, które pozwolą im na dalszy rozwój i osiągnięcie wyznaczonego celu. Jak to robimy?

  • W RA nigdy nie brakowało nam pasji do tego co robimy, a to przyciągało do naszej szkoły nie tylko zdolnych uczniów, ale również fantastycznych nauczycieli. I to właśnie nauczyciele RA są fundamentem szkoły rysunku RA. Architekci i artyści plastycy, malarze i graficy – to właśnie my tworzymy profesjonalne zajęcia i klimat Pracowni artystycznej. Wtedy kiedy trzeba jesteśmy wymagający, a kiedy jest na to czas z nami poczujesz się swobodnie.
  • Dzięki wieloletniemu doświadczeniu jesteśmy bardzo skutecznymi nauczycielami. Znamy się na tym co tu w RA robimy. Nauczymy Cię rysować, malować, projektować i tworzyć w sposób swobodny, dzięki umiejętnościom które Ci przekażemy. W RA mamy zasady, ale właśnie po to, żeby je twórczo łamać – wtedy powstaje dzieło.
  • Na naszych kursach rysunku i malarstwa wypracowaliśmy bardzo skuteczny program nauczania. Każde nasze zajęcia wynikają z poprzednich i są wprowadzeniem do kolejnych. Każda lekcja rysunku to element szeroko zakrojonego planu, dzięki któremu efektywność nauka rysowania w RA jest tak wysoka. Podążając tym planem osiągniesz swój cel.
  • Miejsce w którym uczymy – nasza Pracownia – jest niezwykle klimatyczne i inspirujące. Nasza szkoła, gdzie prowadzimy kurs rysunku i malarstwa, od początku istnienia mieści się w poznańskiej kamienicy z początku XX wieku. To idealne miejsce byś poczuł/poczuła się że jesteś we właściwym miejscu i robisz dokładnie to o czym marzyłeś/ marzyłaś. W Pracowni stworzyliśmy doskonałe warunki pracy, mamy tu wszystko czego potrzebujesz.
  • Nasze zajęcia plastyczne odbywają się w bardzo dogodnej lokalizacji zarówno dla osób z Poznania jak i przyjezdnych. Szkoła mieści się w samym sercu Poznania przy deptaku ul. Półwiejskiej. Tak, tak zaraz przy Starym Browarze i niedaleko Rynku.

Rozbudzamy marzenia i pomagamy w ich realizacji

Oczywiście zupełnie indywidualną sprawą jest to w jaki sposób podejdziesz do swojej nauki rysowania RA: może to być podejście czysto funkcjonalne – chodzę na kurs rysunku = nauczę się rysować = dostanę się na wybrane studia. My jednak namawiamy Cię, żebyś „zanurzył się”/”zanurzyła się” w RA. Wtedy faktycznie ciężka praca nad umiejętnościami rysunkowymi, czy malarskimi, będzie czymś więcej niż treningiem ręki, a stanie się ambitnym i twórczym wyzwaniem. Uczestnictwo w kursach i warsztatach RA ma dać Ci poczucie dumy i realizacji. W RA możesz stać się rysownikiem, malarzem, projektantem lub architektem u progu wielkiej kariery.

Twoja droga rozwoju jest dla nas ważna

W szkole rysunku i malarstwa RA posiadamy wiedzę oraz umiejętności, którymi uwielbiamy się dzielić z naszymi uczniami. Poziom rysunkowy który dziś wydaje Ci się nieosiągalny, w RA szybko stanie się jedynie etapem Twojego rozwoju. Żaden uczeń Pracowni nie jest pozostawiony sam sobie, dzięki czemu możesz poczuć się że jesteś we właściwym miejscu. Do każdego podchodzimy indywidualnie starając się poznać Twoje wyjątkowe możliwości, a następnie ten charakter pomożemy Ci wydobyć w Twoich pracach – to będzie Twoja droga rozwoju, a w nas znajdziesz oparcie.

Wybierz najlepiej dopasowane zajęcia plastyczne do swoich potrzeb: