Artykuły

/

Dlaczego wybrać szkołę rysunku i malarstwa RysunekArchitektura? Najlepsza nauka rysowania w Poznaniu!

Kim jesteśmy i dlaczego uczymy rysować? Nauka rysowania od podstaw.

W 2020 roku RA obchodzi swoje jedenastolecie powstania, bo pierwszą uczestniczkę nauki rysunku Sylwia przygotowywała do egzaminu na studia od sierpnia 2009 roku. Sylwia Ciechanowska, jeszcze wtedy, studentka ostatniego roku architektury na Politechnice Poznańskiej, zapraszając na swoje zajęcia z rysunku posiadała głównie jedną motywacje: miała to być odskocznia, która pozwoli utrzymywać Jej kontakt z rysunkiem, a w ten sposób spełniać Jej wielką pasję. Umiejętności rysunkowe i wrażliwość przyszłego projektanta pozwoliły uzyskiwać uczniom doskonałe wyniki na egzaminach wstępnych. Prowadzone przez Sylwię lekcje rysunku prawdopodobnie pozostałyby korepetycjami, gdyby nie wizja i pomysły Janka Ciechanowskiego na rozwój Pracowni z prawdziwego zdarzenia. Nauka rysunku zaczęła się wtedy przeradzać w prawdziwą szkołę sztuki i architektury.

Niemal 100-procenowa skuteczność na egzaminach WAPP, a później także UAP i na innych uczelniach w kraju i zagranicą motywowały nas do podejmowania wyzwań. Realizowaliśmy kolejne ambitne plany Pracowni, a sukcesy nakręcały nas do kolejnych kroków. Do naszej oferty wprowadziliśmy kursy malarstwa, artystyczne zajęcia plastyczne, kursy digital painting, zaczęliśmy organizować ArchiTripy RA, czyli wyjazdy rysunkowo-architektoniczne z naszymi uczniami do najciekawszych miast w Europie. Wypracowany i wciąż ulepszany autorski program rysunek nauka pozwala naszym uczniom zdobywać najwyższe szczyty i osiągać ambitne cele. Obecnie nasi absolwenci studiują na najlepszych uczelniach w Polsce i na świecie: w Niemczech, Francji, Anglii, Szwajcarii, a nawet USA i w Chinach.

Najważniejsi w RysunekArchitektura są zaangażowani i pełni pasji do nauki rysunku ludzie. Zgrany zespół profesjonalistów, realizujących się artystów, twórców i projektantów, którzy w RA prowadzą zajęcia plastyczne, a nauka rysowania jest ich codziennością. RA tworzymy z myślą o nauczeniu Cię rysunku i malarstwa, jak i innych umiejętności artystycznych, w taki sposób, abyś czerpał z nich radość i dumę. W RA łączymy tradycyjne techniki edukacyjne z nowoczesnością. Dla Ciebie stworzyliśmy autorski plan nauczania, zoptymalizowany pod kątem teorii i praktyki. Z nami zdobędziesz wiedzę i umiejętności w doskonałych warunkach warsztatowych, które pozwolą Ci na dalszy rozwój i osiągnięcie wyznaczonego celu!

Rysunek nauka dla każdego! Kursy rysunku do egzaminu oraz zajęcia plastyczne dla hobbystów.

Specjalizujemy się w Kursach Przygotowawczych do egzaminów wstępnych na studia. Cechuje nas skuteczność w nauczaniu rysunku i malarstwa. Zdecydowana większość absolwentów RA jest dziś studentami wybranych przez siebie uczelni w kraju i zagranicą. Dla artystycznych dusz, które chcą rysować, malować oraz spędzić czas w doskonałej atmosferze przewidzieliśmy Warsztaty Hobbystyczne.

Dlaczego wybrać szkołę rysunku RA?

  • jesteśmy kadrą wymagających profesjonalistów
  • potrafimy skutecznie nauczyć Cię rysować i malować
  • stworzyliśmy autorski program nauczania oparty na latach doświadczeń
  • tworzymy doskonałe warunki pracy
  • posiadamy Pracownię w doskonałej lokalizacji w centrum Poznania przy ul. Półwiejskiej
  • proponujemy kursy lub warsztaty idealnie dopasowane do Twoich potrzeb