Artykuły

Nowa Pracownia RA ul. Ogrodowa 4/7 już gotowa! Przeprowadziliśmy się do nowego miejsca. Zobacz!

Nowa Pracownia RA ul. Ogrodowa 4/7 już gotowa!

Na przełomie czerwca i lipca 2023 przeprowadziliśmy się do większego, piękniejszego i jeszcze lepiej spełniającego nasze wymagania miejsca. Zobacz Nową Pracownię RA!

Przenieś z nami klimat poprzedniego miejsca RA do Nowej Pracowni!

Szukając Nowej Pracowni dla naszej szkoły rysunku mieliśmy sporo wymagań, ale chyba najważniejszym było to by była równie klimatyczna jak poprzednia. Doskonale wiemy jak pokochaliście poprzednie miejsce i jej kamieniczną, artystyczną atmosferę. Wszyscy jesteśmy z nim bardzo związani. Przecież szkołę rysunku przy Półwiejskiej prowadziliśmy od samego początku, byliśmy tam aż 14 lat! Teraz to jednak już tylko historia. Aby móc się rozwijać potrzebowaliśmy zmian. Szukaliśmy większego miejsca które będzie umożliwiało prowadzenie jeszcze atrakcyjniejszych zajęć, potrzebowaliśmy też większej powierzchni do przechowywania tysięcy materiałów i narzędzi rysunkowo-malarskich i innych niezbędnych do prowadzenia warsztatów plastycznych. Nie mniej ważna była dla nas lokalizacja. Chcieliśmy pozostać w ścisłym centrum Poznania, bo to takie „nasze miejsce” na mapie miasta.

Znaleźliśmy wymarzone miejsca dla naszej Szkoły Rysunku!

I wiecie co? Udało się! Po kilku miesiącach poszukiwań znaleźliśmy absolutnie wyjątkowe miejsce, w przepięknym i charakterystycznym miejscu miasta. Nasza kamienica stoi w pierzei budynków przy wznoszącej się i delikatnie skręcającej ulicy Ogrodowej. Vis a vis naszej kamienicy stoi słynna „Kamienica Żelazko” z końca XIX wieku. W miejscu spotkania kliku ulic pod ostrymi kątami wytworzyło się większe, rozciągnięte, trójkątne otwarcie. Po środku urządzono okrągły, skwer z dużą ilością zieleni, miejscami żeby usiąść i kaskadowo rozegranymi zmianami wysokości. Uwielbiamy ten miejski klimat który przywodzi na myśl włoskie miasto… Ktoś powiedział, że tam znajduje się nasza piąta sala rysunkowo-malarska!

Nowa powierzchnia pracowni jest przestronna – teraz posiadamy oprócz biura, cztery duże sale dydaktyczne które nazwaliśmy:

  • Sala Malarska
  • Sala Rysunkowa
  • Sala Warsztatowa
  • Otwarta Pracownia

Wkrótce Nowa Pracownia RA nabierze koloru dzięki Tobie!

Nowa Pracownia przeszła gruntowny remont i wszystko tutaj jest nowe. Białe ściany i szara podłoga mimo, że wyglądają świetnie – wyraźnie potrzebują nabrać koloru! Długo nie będziemy musieli czekać. Pierwsze zajęcia w nowej szkole rysunku mamy już za sobą, ale już nie możemy doczekać się września i rozpoczęcia zajęć regularnych! Przed nami jeszcze sporo pracy, ale już jesteśmy pewni, że podobnie jak my zakochacie się w Nowej Pracowni! Do zobaczenia w RA!

Zobacz zwiastun Nowej Pracowni na YouTube: https://www.youtube.com/shorts/toyAxKMpXiQ

Nowy Adres Pracowni: ul. Ogrodowa 4/7, 61-820 Poznań