Artykuły

/

W czasie epidemii rysujemy i malujemy bez przerwy! Przeczytaj jak funkcjonujemy w tej wyjątkowej sytuacji.

[aktualizacja artykułu wrzesień 2021]

Z tego artykułu dowiesz się jakie zalecenia i obostrzenia wprowadziliśmy lub wprowadzimy w RA biorąc pod uwagę bieżącą sytuację epidemiologiczną w kraju. Jak będziemy funkcjonowali, żebyś nie tracił/traciła ani jednego dnia by być najlepiej przygotowanym do egzaminów wstępnych na studia lub stworzyć warunki artystycznego rozwoju Tobie i Twoim bliskim.

Korzystając z doświadczeń z marca-kwietnia 2020 roku wiemy jak skutecznie uczyć Cię rysunku i malarstwa mimo nadzwyczajnej i trudnej sytuacji epidemiologicznej. W najtrudniejszym czasie jak i przez ostatnie miesiące pracowaliśmy nad stworzeniem odpowiedniego systemu działania na czas wyjątkowy.

Dobro naszych uczniów i Wasze zdrowie jest u nas w Szkole RysunekArchitektura wartością najwyższą, dlatego będziemy konsekwentnie realizować nasz program, ale żeby było to bezpieczne i możliwe, wprowadziliśmy odpowiednie obostrzenia.

Mimo cały czas nie odwołanego czasu epidemii zdecydowaliśmy o rozpoczęciu zajęć we wrześniu 2021 roku w trybie stacjonarnym.

RA_warunki bezpieczeństwaW Pracowni wprowadziliśmy dodatkowe obostrzenia higieniczne i sanitarne, zalecamy noszenie maseczek. Nauczyciele RA mają obowiązek noszenia maseczek podczas zajęć. Każdy wchodzący do Pracowni zobowiązany jest do dezynfekcji rąk, zalecane jest utrzymanie dystansu. Sale Pracowni są wietrzone i regularnie czyszczone, a przedmioty których na codzień dotykamy dodatkowo dezynfekowane. W Pracowni posiadamy wydajny oczyszczacz powietrza wyposażony w filtr HEPA. Osoby o złym samopoczuciu (katar, kaszel, przeziębienie, temperatura) nie mogą brać udziału w zajęciach (te można odrobić w ramach Otwartej Pracowni). W zajęciach nie mogą brać udziału osoby, których domownik odbywa kwarantannę. Rodzicom odprowadzającym i odbierającym dzieci z zajęć RA zalecamy nie wchodzenie do Pracowni, a jedynie odprowadzeniem dzieci na półpiętro klatki schodowej.

Gdyby jednak sytuacja epidemiczna w kraju pogorszała się, a wraz z nią zaostrzane byłyby obostrzenia dotyczących funkcjonowania działaności gospodarczych, wprowadziliśmy 2-etapowy model reagowania. W zgodzie z regulaminem RA zastrzegamy sobie prawo realizacji zajęć w formie zdalnej przy użyciu powszechnie używanych platform komunikacyjnych i internetu. Decyzję o przejściu w tryb zajęć zdalnych należy do RA i jest podejmowana na podstawie informacji organów państwowych.

  1. Niższy: oprócz zajęć stacjonarnych, umożliwimy uczniom udział w zajęciach RA on-line w formie transmisji z zajęć. To uczeń decyduje w jakiej formie zajęć przystąpi do lekcji. Otwarta Pracownia realizowana byłaby bez zmian w trybie stacjonarnym.
  2. Wyższy: przejdziemy całkowicie w tryb zajęć RA on-line.
    Warsztaty hobbystyczne: W sytuacji przejścia w tryb zajęć RA on-line program zajęć zostaje tak zmieniony, aby uczniowie mieli możliwość korzystania w możliwie dostępnych w domu narzędzi, a gdyby okres ten się przedłużał, prześlemy możliwie krótką listę zakupów materiałów i narzędzi jakich uczniowie będą musieli dokonać na własną rękę. Gdyby sytuacja istotnie przedłużała się RA zapewni materiały poprzez przekazanie uczestnikom „paczek z materiałami”.

RA on-line to sprawdzony i wciąż ulepszany przez nas system zajęć zdalnych. Gdyby zaistaniała taka konieczność wszystkie nasze zajęcia, zarówno te w ramach kursów przygotowawczych jak i warsztatów hobbystycznych będziemy prowadzili bez przerwy w trybie zdalnym, przy użyciu powszechnie dostępnych platform społecznościowych lub aplikacji i internetu. Pracownia RA wyposażona jest w najnowocześniejszy i profesjonalny sprzęt informatyczny, który umożliwia realizację zajęć zdalnych, na żywo wraz z bieżącą korektą.