Artykuły

Kurs Rysunku i Malarstwa RA to również doskonałe przygotowanie do egzaminów kierunkowych: makiety, grafika, animacja, rzeźba, wzornictwo i inne!

Kurs Rysunku i Malarstwa oraz 2-letni Kurs Rysunku i Malarstwa to poza nauką rysunku i malarstwa, również doskonałe przygotowanie do tzw. egzaminów kierunkowych, czyli m.in. budowy makiet, projektowania grafiki, tworzenia animacji, rzeźbienia…

Kurs_makiet_RysunekArchitektura

Oba kursy zostały opracowane przez nas z myślą o kandydatach przygotowujących się do egzaminów na uczelnie artystyczne z wymaganą umiejętnością pracy różnymi technikami rysunkowo-malarskimi na wiodącym formacie 100x70cm. Jednak podczas kursów poświęcamy dodatkowo sporo czasu tematom tzw. egzaminu kierunkowego UAP, podczas których przygotujemy Cię odpowiednio do tworzenia: makiet architektonicznych lub scenograficznych, modeli przestrzennych części ubioru, grafiki projektowej lub warsztatowej, animacji, a także do tzw. rysunku projektowego np. niezbędnego na wzornictwie.

Obecnie na wielu uczelniach w Polsce i za granicą, w tym na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu, kandydaci nie zdają klasycznego egzaminu na uczelni, ale mają zadanie przedłożyć komisji portfolio swoich prac rysunkowych, malarskich oraz właśnie kierunkowych. I u nas w szkole rysunku i malarstwa RysunekArchitektura do takiej formy sprawdzianu predyspozycji Cię przygotujemy!

Więcej o portfolio przeczytasz w tym artykule: W RA pomożemy stworzyć Ci portfolio