Aktualności

Kursy przygotowawcze / Warsztaty hobbystyczne

Węgiel na Otwartej Pracowni!

W czwartek 13 listopada w godzinach od 16:00 do 20:00 zapraszamy naszych uczniów na Otwartą Pracownią na rysunek węglem. Zajęcia poprowadzi artysta plastyk Joanna Tomczak. Poniżej kilka słów od prowadzącej :) :)

Węgiel jest jednym z najstarszych materiałów rysunkowych. Był środkiem wyrazu już dla twórców malowideł naskalnych (właściwie wystarczyło sięgnąć do wygaszonego ogniska). Technika rysowania węglem wykorzystywana jest głównie do szkiców i prac w których detal ma rolę drugoplanową. Nie zmienia to jednak faktu, że dla wprawnego rysownika uzyskanie nim szczegółu, nie stanowi większego problemu. Zapewnia efektowne przedstawienia postaci, architektury czy martwej natury. Do rysowania węglem zachęcam niemal każdego adepta rysunku – sprawne nim operowanie podnosi umiejętności, wzbogaca warsztat, otwiera na inne techniki artystyczne i urozmaica paletę środków wyrazu. Praca nim jest szybka i płynna, a skala waloru niezwykle bogata. Już po kilku podejściach do rysowania węglem będziecie w stanie przekonać się, jak wartościowa jest to technika. Wymaga ćwiczeń i wprawy, ale efekty są tego warte.

W ramach regularnych zajęć, nasi uczniowie mogą korzystać z przestrzeni naszej Pracowni dodatkowo aż 20 godzin w tygodniu za darmo. Ponadto w tym czasie często organizujemy zajęcia z tzw. tematów specjalnych, które są prowadzone przez nauczycieli Pracowni, a dotyczą np. rysowania nowym narzędziem, ale też tematów takich jak drzewa, studium postaci, zasad światłocienia i wielu innych. To możliwość poszerzenia swojej wiedzy, kształtowania warsztatu, nauki nowych technik rysunkowy, a dla wielu poprostu czas pełnego skupienia na prac rysunkowej lub malarskiej. Dołącz do nas i zacznij rysować!