Aktualności

Kursy przygotowawcze / Warsztaty hobbystyczne

Wakacje w RA 2022! Kurs rysunku, warsztaty malarskie, plener rysunkowy, do egzaminów wstępnych na studia i hobbystycznie!

Wakacje w RA 2022! Otwieramy zapisy na najlepsze zajęcia z rysunku i malarstwa, zarówno te przygotowujące do egzaminów wstępnych na studia jak i te hobbystyczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych!

Wakacje to fantastyczny to najlepszy czas na skupienie się na swoich pasjach, albo szlifowanie umiejętności! Zapraszamy Cię na kursy i warsztaty rysunkowe i malarskie w wakacje do RA! Wybierz lekcje rysunku i malarstwa najlepiej dopasowane do Twoich zainteresowań i potrzeb:

KURSY PRZYGOTOWAWCZE
  • Wakacyjny Plener Rysunkowy 23-27.08. – kurs rysunku odbywający się w najciekawszych miejscach Poznania. To rysunkowa opowieść o mieście, bazująca na jego architekturze oraz historii. Kurs rysunku w wakacje jest wspaniałą okazją do rozpoczęcia systematycznych przygotowań do egzaminów wstępnych na studia lub poszerzenie swoich umiejętności rysunkowych, a także wyjątkową lekcją architektury.
    Kurs obejmuje aż 25 godzin rysowania z natury oraz zajęcia z podstaw perspektywy dla osób początkujących. Uczestnicy kursu, od poniedziałku do piątku, w godzinach od 10:00 do 15:00, pod okiem dwojga architektów uczą się sztuki rysowania i poznają architekturę miasta, a także przygotowują się do egzaminu.
WARSZTATY HOBBYSTYCZNE
  • Wakacyjne Warsztaty Artystyczne dla Dzieci 18-22.07 lub 8-12.08. – podczas lipcowych warsztatów zagłębimy się w motyw ogrodu w sztuce. Będziemy studiować różnorodne piękno roślin, tajemnicze wirydarze, architekturę ogrodową oraz niesamowite bogactwo kolorów i form natury. Na warsztatach w sierpniu przyjrzymy się elementom tworzącym przestrzeń miejską, takim jak: wąskie uliczki, balkony, bramy, wieżyczki, roślinność. Wspólnie zastanowimy się również nad otaczającą nas tkanką miejską, którą tworzą emocje, zdarzenia, nieustanny ruch, głosy i odgłosy, kolory wraz z fakturami i zapachy.
  • Wakacyjne Warsztaty Artystyczne dla Młodzieży 18-22.07 lub 8-12.08.– podczas lipcowych warsztatów zagłębimy się w motyw ogrodu w sztuce. Będziemy studiować różnorodne piękno roślin, tajemnicze wirydarze, architekturę ogrodową oraz niesamowite bogactwo kolorów i form natury. Na warsztatach w sierpniu przyjrzymy się elementom tworzącym przestrzeń miejską, takim jak: wąskie uliczki, balkony, bramy, wieżyczki, roślinność. Wspólnie zastanowimy się również nad otaczającą nas tkanką miejską, którą tworzą emocje, zdarzenia, nieustanny ruch, głosy i odgłosy, kolory wraz z fakturami i zapachy.
  • Wakacyjne Warsztaty Artystyczne dla Dorosłych 18-22.07 lub 8-12.08. – podczas lipcowych warsztatów zagłębimy się w motyw ogrodu w sztuce. Będziemy studiować różnorodne piękno roślin, tajemnicze wirydarze, architekturę ogrodową oraz niesamowite bogactwo kolorów i form natury. Na warsztatach w sierpniu przyjrzymy się elementom tworzącym przestrzeń miejską, takim jak: wąskie uliczki, balkony, bramy, wieżyczki, roślinność. Wspólnie zastanowimy się również nad otaczającą nas tkanką miejską, którą tworzą emocje, zdarzenia, nieustanny ruch, głosy i odgłosy, kolory wraz z fakturami i zapachy.
  • Warsztaty Malarstwa Abstrakcyjnego dla Młodzieży 22-26.08. – podążając za myślą Wasillego Kandynskego: „Artysta musi trenować nie tylko oko, ale i duszę”, spróbujemy stworzyć obrazy będące interpretacją widzianej rzeczywistości. Przybliżymy historię i obrazy artystów, którzy wpłynęli na nurt abstrakcjonizmu w malarstwie. Odbędziemy podróż przez abstrakcję geometryczną Mondriana, aż po abstrakcje nieforemne Pollocka i Richtera, bazujące na emocjach i odczuciach. Krok po kroku będziemy poznawać metody, dzięki którym będziemy malarsko zaburzać zastaną sytuację i szukać jej innych wersji. Prace realizowane będą w technice malarstwa akrylowego i akwarelowego.
  • Warsztaty Malarstwa Abstrakcyjnego dla Dorosłych 22-26.08. – podążając za myślą Wasillego Kandynskego: „Artysta musi trenować nie tylko oko, ale i duszę”, spróbujemy stworzyć obrazy będące interpretacją widzianej rzeczywistości. Przybliżymy historię i obrazy artystów, którzy wpłynęli na nurt abstrakcjonizmu w malarstwie. Odbędziemy podróż przez abstrakcję geometryczną Mondriana, aż po abstrakcje nieforemne Pollocka i Richtera, bazujące na emocjach i odczuciach. Krok po kroku będziemy poznawać metody, dzięki którym będziemy malarsko zaburzać zastaną sytuację i szukać jej innych wersji. Prace realizowane będą w technice malarstwa akrylowego i akwarelowego.

Zapisz się na wybrane zajęcia miesiąc przed ich rozpoczęciem – otrzymasz 5% zniżkę!

Plakat-wakacje-w-RA-2022-02